"עַכְשָׁו הַשָּׁעָה שֶׁהַשֶּׁקֶט רוֹצֶה שֶׁנְּדַבֵּר בּוֹ"

ישראל אלירז

את עמותת ניצוצות ענבר הקמנו בשנת 2017 לזכרה של ביתנו ענבר שנולדה בלידה שקטה – מתוך רצון להוסיף אור וחיים, להאיר לאחרים בזמנים של חושך ולהפיץ ניצוצות של תקווה שיתעצמו לאור גדול.

בחוויה שלנו, המענה שהיה למשפחות כמונו היה דל וכמעט שלא הורגשה תמיכה והכרה באובדן שזה עתה התרחש.
הימים שלאחר האובדן היו ימים מטלטלים.. מלאים בכאב, בדידות ושקט תהומי.
הציפיות, החלומות, ההכנות הכל התנפץ באחת והשאיר חושך גדול.

חלפו ימים.. לאט לאט החל האור להיכנס מבעד לשברי הנפש. ניצוצות של טוב החלו למלא את הלב הכואב ויחד איתם החלום להקים מעטפת שתתן מענה לזוגות אחרים ברגעים האלה..

אותם אנחנו לא נשאיר לבד!!

המעטפת כוללת כיום שלושה אפיקים מרכזיים:

ערכת “ניצוצות של שקט”

היא ערכה שמחולקת בבבתי חולים מרכזיים בישראל ולזוגות שפונים אלינו באופן עצמאי. הערכה כוללת מחברת ועט לכתיבה אישית, שובר זוגי מפנק, ספר לתיווך החוויה לילדים ואת הספר "רסיסים של שקט".

ליווי רגשי ראשוני

מוצע לנשים ולגברים כאחד, מתוך תפיסה הוליסטית של המשפחה כמערכת. לעיתים מתקשרים אלינו זוגות מבית החולים תוך כדי האשפוז... לקבל כלים כיצד לתווך לילדים, לעשות קצת סדר בתהליך הפרידה ופשוט לשתף, לשמוע, ולדעת שיש בעולם מישהו שעבר את החוויה המסעירה הזו ומוכן להיות שם בשבילם ברגעים הכי קשים. להושיט להם יד ולפסוע יחד בדרך אליה הם יוצאים.

הספר “רסיסים של שקט”

הרעיון להפיק ספר צמח מתוך נתון חד משמעי שעלה מהשטח – הצורך להיפגש עם סיפורים של נשים\גברים אחרים... ברמה התרפויטית המפגש עם סיפורים של אנשים אחרים נותן תוקף ואישור למנעד הרגשות השונים שצפים, נורמליזציה, דומות, והצצה לסערת הנפש המתחוללת. הספר נותן מילים, כתובות שחור על גבי לבן, לרגשות שלא תמיד כולנו יודעים לשיים

הרצאות לצוותים רפואיים ולאנשי מקצוע

בנוסף, אנו מעבירות הרצאות לצוותי חדר לידה ולאנשי מקצוע מתוך תפיסת החשיבות לתת כלים ותמיכה לאנשי המקצוע וצוותי הרפואה שנמצאים בחזית, ומלווים את הזוג ברגעים הקשים.
מתוך הבנת ההשפעה העצומה של הרגעים הקריטיים הללו על המשך ההתמודדות של בני הזוג והמשפחה, על היבטים כגון פוסט טראומה, דיכאון ועוד שמושפעים באופן ישיר מרגעים אלה.

 

“היא מרגישה שחסכנו לה לסלול את הדרך לבד ...”

שותפים שלנו:

Skip to content