סיוע למשפחות

בשנת 2022 הקימה עמותת ניצוצת ענבר את הפרויקט "ניצוצות של חסד" לעילוי נשמתו של יוסי נוימן אביהם של מייסדי העמותה מתוך רצון להמשיך את פעולותיו של יוסי שלא יהיה אדם שנשאר רעב. במהלך השנה חולקו מידי שבוע סלי מזון לעשרות משפחות בירושלים בשת"פ עם ארגון ל.א.ו.

בנוסף, במהלך 2023 הקימה העמותה פרויקט דגל ייחודי של חלוקת ארוחת ערב חמה מידי ערב ברחובות דרום תל-אביב, במקום שבו כמעט ואבדה התקווה. בשת"פ מרגש עם ישיבת עוז ואמונה ובעזרת אופני חסד שהוכשרו לטובת המטרה החשובה יוצאים מידי ערב שני בחורים לחלוקה ברחובות ובפארקים העזובים באזור מתוך רצון להדליק ניצוצות של תקוה ולא לוותר על אף אדם. 

"ניצוצות ענבר" מסייעת על בסיס קבוע ל"הכנסת אורחים בקבר הרשב"י במירון". הכנסת האורחים פתוחה לקהל הרחב ומחלקת אוכל חם ומזין ללא עלות. בזמן הקורונה פעלה העמותה ביתר שאת על מנת לסייע בחלוקת ארוחות חמות למשפחות נזקקות באזור צפת.
עמותת "ניצוצות ענבר" יחד עם עמותת "גמ"ח חסד לוד" חילקו עשרות ארגזי מזון למשפחות בלוד יחד עם גמ"ח חסד לוד. בעקבות משבר הקורונה גברו הצרכים בשטח, ושיתוף הפעולה בין העמותות היה משמעותי ביותר. אריזת הארגזים נעשתה על-ידי  משפחות מתנדבות שנרתמו למשימה.
מידי שנה לקראת החגים פועלת "ניצוצות ענבר" בשיתוף פעולה עם מפעלות הרב גרוסמן, חתן פרס ישראל, בחלוקת סלי מזון לאלפי נזקקים במסגרת פרויקט חג שבע. העמותה שותפה למבצע בו לוקחים חלק מתנדבים מכל רחבי הקשת הישראלית באווירה של נתינה, אהבה ועזרה לזולת.

דילוג לתוכן